Aktuálně

Rok 2020

VÝSTUP NA COTOPAXI (5897 m)  A CHIMBORAZO (6268 m)

Chimborazo leží nedaleko rovníku a díky zploštění Země je tak jeho vrchol místem na zemském povrchu, které je nejvzdálenější od středu Země. S výškou 6293 m, je nejvyšší horou Ekvádoru. Ale nejdříve se aklimatizujeme, abychom na Chimborazo vystoupili bez problémů. Kromě jiného si vyšlápneme i na Cotopaxi, má téměř symetrický kuželovitý tvar a základnu širokou 16x 19 km.

No a jako odměnu po výstupech se trošičku rozhlédneme po zajímavých místech Ekvádoru.

 

Rok 2019

Lezení s disfunkcemi

pri lezeni neni barier

Únor 2018

Zimní kurz v oblasti Hoher Sonnblick, Vysoké Taury v termínu 2.2.-4.2.(5.2.) 2018

Cílem je nácvik pohybu s mačkami a cepínem na sněhu v různých terénech, nácvik záchrany při pádu do trhliny, nácvik zimního hřebenového lezení, nácvik ledovcového lezení. Celý výcvik probíhá s pohybem na skialpech. Více se dočtete zde

Srpen 2017

Horolezecký tábor Ostrov u Tisé

Rádi vás naučíme, jak správně vázat uzlíky, jak se správně jistit i obecná pravidla lezení na pískovcových skalách. Také vás čeká zdravověda a pro odpočinkový den výlet. Samozřejmě, že vás čeká i velká táborová hra prozatím s tajným tématem, malé hry a bojovka a spousta dalších aktivit!

Cena tábora je předběžně určená 4500 Kč.

Přihlásit se můžete na tomto formuláři.

Po uzavření přihlášek do 10.6. 2017, pošleme podrobné informace o platbě, výstroji a výzbroji každého účastníka a o nástupu a odjezdu z horotábora.

S pozdravem Vaši instruktoři z HOMÁČE

Červenec 2017

Výstup na Mont Blanc v termínu 1.-6.7.2017. Volná místa. Pište co nejdříve.

Výstup na Monte Rosu v termínu 1.-6.72017. Také volná místa.

Duben 2017

Ve čtvrtek 13.4. proběhne další lezecký příměstský tábor. Přihlásit se můžete na tomto formuláři.

 

V neděli 2.4. jsme v našem HOM Alpin IV měli metodický den na skalách v Šárce. Fotky si prohlédněte zde.

metodicky-den

Pro děti z Prahy jsme pořádali s HO Alpin IV v sobotu 1.4. další příměstský tábor s lanovými překážkami a lezením na skalách.

Příměstský tábor

Březen 2017

V pátek 31.3. jsme uspořádali další lezení s handicapovanými na BigWallu. Fotky si prohlédněte zde.

medou

Milí přátelé,
srdečně zdravím z Humpolce. Jménem nás všech, kteří jsem si užili super den na lezecké stěně BigWall, bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste nám pomohli tento zážitek zprostředkovat. Pro naše klienty má toto aktivita nesmírný význam. Jedním z cílů naší služby je pomoci mladým lidem s postižením přijmout zodpovědnost za vlastní dospělost. K tomu je zapotřebí velká dávka sebedůvěry a odvahy. Právě lezení se ukázalo jako jedna z cest, kdy si mohou v bezpeční vyzkoušet svoje limity, třeba je i překonat a získat důvěru ve vlastní síly a schopnosti. 
Popravdě, našim klientům chybí většina z toho, co je pro tento sport potřeba, tj. síla svalů a pohybové nadání. Navíc díky medikaci často trpí nadváhou. Za to ale mají velikou chuť překonávat překážky a učit se novým věcem. Samotnou mě jejich odvaha a nadšení nesmírně mile překvapilo. 
Ještě jednou díky vám všem, kteří jste nám věnovali svůj čas nebo finanční podporu. Přeji vám všem krásné jarní dny, hodně radosti při sportu a těším se na viděnou.

Zuzana Žaloudková
MEDOU z.s.

 

 

Pro děti z Prahy jsme pořádali s HO Alpin IV v sobotu 4.3. příměstský tábor s lanovými překážkami a lezením na stěně Smíchoff.

Primestsky-tabor-4-3-2017

 

Připravujeme lezení s handicapovanými na 31.3. od 15 hod na Big Wall v Praze. Tentokrát vyzkoušíme lezení na lanech.

Prosinec 2016

NOVINKA:
lezecký den se zdravotně znevýhodněnými kamarády z Medou z.s. aneb pořád si ověřujeme, že největším handicapem v životě je nedostatek pevné vůle a odvahy…

Téměř čtyřicet dětí si v předvánočním čase vyzkoušelo lanové překážky v Prokopském údolí a bouldrování v LokalBloku. Podívejte se jak proběhl letošní předvánoční příměstský tábor.

Září 2016

V termínu 23.-24.9. jsme vyrazili na Grossglockner klasicky

Marmoláda (3343 m) – vystoupili jsme západním hřebenem feratou Pian dei Fiacconi na vrchol nejvyšší hory Dolomit a dolu normálkou po ledovci, který byl velmi rozpraskaný.  Přestože byl sestup pro některé účastníky velmi náročný, tak všichni v pořádku sestoupili k lanovce a k autům.

Srpen 2016

Ortler “normálkou” 1. pokus:  podívejte se, jak to vypadalo 12.8. 2016, kdy jsme zkoušeli Ortler poprvé “normálkou”

Ortler “normálkou” 2. pokus: ten se povedl 27.8., kdy nám počasí výstup dovolilo

Červenec 2016

Monte rosa v rozmezí 24.7. – 30.7.

dětský horolezecký tábor v Ostrově u Tisé

Ancohuma a solná jezera – přečtěte si jaká byla letošní edice výstupu v Cordillera Real a jaká jsou solná jezera v Bolívii.

Březen 2016

Velikonoční výstup na Grossvenediger  (24.-28.3.)

Únor 2016

Proběhl zimní výcvik v oblasti Hoher Sonnblick ve Vysokých Taurách v termínu 27.2.-2.3.2016. Podívejte se na fotky.

Pocity účastníků:

Přátele a kamarádi
v mém bohatém životě je spousty krásných okamžiku a snažím se aby jich bylo opravdu mnoho, ale tyto 3 dny s tak luxusními lidmi a v tak úžasných horách to se nedá zapomenout, omlouvám se za drobnou “vulgaritku” ale jsem z toho v prdeli. Tak krásně jsem se už dlouho necítil, musím konstatovat ,že mi tento kurz trochu změní život uvědomil jsem si a potvrdil, že musím žít na horách a začnu tento můj malý sen realizovat!” [Dan D.]

Kurz byl z mého pohledu super, dokonce to i předčilo moje očekávání…” [Jindřich K.]

Leden 2016

Přidala jsem nabídku výstupu na Monte Rosu a upravila termíny u výstupu na Mont Blanc.

Hoher Sonnblick, Vysoké Taury, 29.-31.1.2016

Hoher Sonnblick – pro nás nová oblast, která poskytuje úžasné terénky a výstupy pro skialpy a pro lezení v ledu. Náš kamarád Martin nám napsal:
Chata se jmenuje Sonnblickbasis, je to v Raurisertalu, mrkni na google. Z Prahy je to 490 km, 5,5-6 hodin rizeni. Z parkoviste je to pak bud hodina a pul po protahnute ceste na skialpech nebo si muzete objednat odvoz.
Muzete se natahnoout na matracich na druhem patre, cena je stena jago lager, tj. AV clenove 22 se snidani, 30 polopenze, pripadne neclenove AV se snidani 25 a s polopenzi 38. Zadna varianta bez snidane neni.
Pojedes do Salcburku a dale na Villach. Sjedes na Gasteinertal, pojedes furt udolim na Gasteinertal a az to bude znacene ze mas sjet do Bad Gastein, tak pojedes jeste o jednu udoli dale. Odbocis na Raurisertal. Pak je to asi 35 minut az na konec udoli. Bud cinknes az budes projizdet Rauris (na telefon chaty) a ja pro vas prijedu, nebo si to z parkoviste (3EUR/den) vyslapnete pesky – 6km, asi 1,5 hodiny. Je to furt za nosem po protazene ceste.
 
A tak jsme jeli a nelitovali. Fotky jsou toho důkazem .-).

___________________________________________________________________

Expedice Norsko přelom prosince 2015 a ledna 2016

Na přelomu prosince a ledna jsem byla na miniexpedici v Norsku s pokusem o zimní výstup na Galdhopiggen (2469 m) a vícedenním přejezdem plání Hardangerviddy. Zažili jsme extrémní vítr a silné mrazy. Zážitky byly silné a mrazivé.
Termín promítání fotek s povídáním bude brzy zveřejněn.