Feráty Solné Komory

ferraty24  ferraty7  ferraty3  ferraty4
PROGRAM
Po příjezdu krátká tréninková ferráta u Obertraun, kde si ukážeme vše potřebné pro bezpečný pohyb na ferrátě, v případě zájmu můžeme i vylézt lehčí lezecké cesty. Predigstuhl – Leadership Klettersteig a Mein Land – Dein Land
Na sobotu jsou v plánu dvě kratší, ale velmi pěkné zajištěné cesty v oblasti Predigstuhl. Nejdříve se vyšplháme novou vzdušnou sportovní cestou Mein Land Dein Land (C) na samotný vrchol Predigstuhl (1 278 m) a pak ještě podnikneme výstup Leadership Kletttersteig (C).Schmiedsteig Klettersteig a Laserer Alpin Klettersteig
Do nedělního programu jsme zařadili dvě další krásné zajištěné cesty. Nejdříve zdoláme zajištěnou cestu Schmiedsteig Klettersteig (A-C) a jako závěrečný bonbónek sportovní fun-ferratu Laserer Alpin Klettersteig (B-C) nad jezerem Gosausee se vzdušným lanovým mostem a masivem Dachsteinu téměř za zády.
.
Na závěr – podle počasí – koupání v jezeře a odjezd do ČR.
.
Plánované via ferraty jsou lehce či středně náročné (B-C), místy exponované. Každý den absolvujeme v rámci programu dvě zajištěné cesty, je tedy možné si program přizpůsobit aktuální kondici a některé vynechat či zkrátit.
TERMÍN květen až začátek října
.
DOPRAVA je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v ranních hodinách z Prahy do Rakouska. Kolem poledne příjezd do kempu v Hallstattu, kde budeme ubytováni obě noci. Předpokládaný návrat je v neděli kolem 22 hodin zpět do Prahy. 
.
UBYTOVÁNÍ   účastníci nocují ve vlastních stanech v kempu v Hallstattu. Kemp je vybaven moderním sociálním zařízením se sprchami s teplou vodou a malou společenskou místností k večernímu posezení. Celý kemp je pokryt signálem wifi. U recepce se nachází malý bar. Na vyžádání je možné zajistit ubytování v penzionu s polopenzí.
.
STRAVA  zajišťuje si každý individuálně. Kuchyně v kempu je vybavena rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Vařič a nádobí je třeba si přinést vlastní. V Hallstattu je možnost navštívit místní restaurace či stánek s rychlým občerstvením.
.
POVINNÉ VYBAVENÍ
  • sedací úvazek
  • prsní úvazek
  • nesešitá plochá smyce
  • jistící ferratový set
  • přilba
  • odsedávací smyčka s karabinou

Doporučené vybavení: ferratové rukavice, brýle.