Medou – lezecký den

2. lezecký den se zdravotně znevýhodněnými kamarády z organizace Medou z.s. 31.3.2017

Tentokrát jsme se sešli na lezecké stěně BigWall a užívali si lezení s horním jištěním. Opět přijeli kamarádi s různými disfunkcemi.

medou

Další fotografie najdete zde.

Hodnocení účastníků

EVA : Mám náramně krásné zážitky. Nejvíce se mi líbila horolezecká stěna. Krásný pocit byl koukat dolu ze stěny. Nejprve jsem se bála, a pak jsem si to užila.

PAVEL: Pátek hodnotím velice kladně. Pro lidi na vozíku není snadné dělat sport, zvlášť po mozkové obrně. Horolezecká stěna se mi líbila více než minule, díky lanům, která nám pomáhala. Vyšlo nám i krásné počasí, a tak jsem si to moc užil.

ANDREJ: Mě se to moc líbilo, hlavně že jsem vylezl až úplně nahoru. Moc se mi líbila ta bezprostřední atmosféra a skvělí instruktoři. Myslím, že to byl určitě moc prospěšný výlet pro nás všechny.

NATY: Vylezla jsem nahoru, tomu jsem fakt nevěřila. Bylo to super. Mám ráda kamarády, co nás učili lézt i vázat uzly. Moc se mi to líbilo.

EVA L. „Milé Medou, děkuju že jsem mohla vidět lezeckou stěnu v Praze mám velkou radost moc a moc děkuju mě to bavilo a taky jsem se ze začátku bála ale pak to šlo od ruky a za to jsem moc ráda. Děkuji vám kamarádi za podporu kterou jsem já potřebovala abych měla jistotu bezpečí a také děkuji kamarádům v Praze Jirkovi Honzovi, Aniččce Gábince a Růžence. Moc děkuju že jsem mohla poznat novou věc tomu jsem už nevěřila . Za to děkuji a hezký den i když je zataženo a deštivo dneska. Mám vás moc ráda.“

Milí přátelé,
srdečně zdravím z Humpolce. Jménem nás všech, kteří jsem si užili super den na lezecké stěně BigWall, bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste nám pomohli tento zážitek zprostředkovat. Pro naše klienty má toto aktivita nesmírný význam. Jedním z cílů naší služby je pomoci mladým lidem s postižením přijmout zodpovědnost za vlastní dospělost. K tomu je zapotřebí velká dávka sebedůvěry a odvahy. Právě lezení se ukázalo jako jedna z cest, kdy si mohou v bezpeční vyzkoušet svoje limity, třeba je i překonat a získat důvěru ve vlastní síly a schopnosti. 
Popravdě, našim klientům chybí většina z toho, co je pro tento sport potřeba, tj. síla svalů a pohybové nadání. Navíc díky medikaci často trpí nadváhou. Za to ale mají velikou chuť překonávat překážky a učit se novým věcem. Samotnou mě jejich odvaha a nadšení nesmírně mile překvapilo. 
Ještě jednou díky vám všem, kteří jste nám věnovali svůj čas nebo finanční podporu. Přeji vám všem krásné jarní dny, hodně radosti při sportu a těším se na viděnou.

Zuzana Žaloudková
MEDOU z.s.

1. lezecký den se zdravotně znevýhodněnými kamarády z organizace Medou z.s. 3.12.2016

Se zdravotně znevýhodněnými kamarády z Medou jsme strávili jeden den na lezecký stěnách. Nejprve v lezeckém centru Smíchoff, kde si vyzkoušeli lízt s horním jištěním navázáni na lano a poté v Lokalbloku, kde si zkoušeli bouldrování. Každý s trochu odlišnou disfunkcí, ale všichni se dokázali na stěně udržet a dolézt si pro nálepku s veselým sluníčkem.

Reference některých účastníků:

Ještě jednou moc díky! Bylo to naprosto super a jste úžasná parta. Musím říct, že mě bolí i svaly, o kterých jsem myslela, že jsem je včera nepoužívala 🙂  Anet je nadšená a chce jezdit co nejčastěji 🙂   (Ivana)

Děkuji za nesmírně milé přijetí, úžasné zážitky i inspiraci. Věřím, že jsme na začátku spolupráce, která nám všem bude dělat radost. Pája i Andrej byli sobotním zážitkem nadšení 🙂 Pořád si ověřujeme, že největším hendikepem v životě je nedostatek pevné vůle a odvahy. A ta – pevně věřím – nechybí ani vám, ani nám.  (Zuzka)

Náš pobyt v Praze na SmíchOFF-ě prověřil naši fyzickou zdatnost při lezení na zdech. Také naší soustředěnost, koordinovanost a naslouchání pokynům, které jsme dostávali u lezení. Snažili jsme se naslouchat našim instruktorům, neboť oni dobře znali zdejší prostředí. Posílili jsme si i teamového ducha u různých soutěží, které jsme spolu dělali. Vyžadovalo to maximální soustředění se na danou činnost, což nás všechny velmi bavilo. Myslím si, že nám to jednoznačně posílilo sebevědomí. Odcházeli jsme s dojmem, že i my jsme to dokázali. Bylo pro nás velmi důležité, že se nám celý čas věnovali, neboť jsme tam byli jako nováčci. Je důležité, že jsme se tam setkali s maximálním pochopením a budeme se tam rádi vracet, protože jsme tam našli zajímavé lidi 🙂  (Andrej)

Rád jezdím na výlety s kamarády z Medou. Rád poznávám nové lidi. Podobné výlety mě nabíjejí novou energií. Rád překonávám překážky a zlepšuji si svoje schopnosti. Když opustím svůj vozík, cítím se jako zdravý a plnohodnotný člověk. Nejvíc se mě překvapilo prostředí, připadalo mi bezpečné i pro lidi s postižním. (Pája)

Více fotografií zde.